Käsmu pered

Kui ma viisteist aastat tagasi oma suguvõsa ajalugu uurima hakkasin, sattusin kiiresti Käsmu, väikesesse külakesse Eesti põhjarannikul.

Nii minu vanaisa Johannes Kaaman kui ka vanaema Juliane Pruun on sündinud Käsmus.

Ja kord Käsmus polnud kaugel ka vanaisa õepoja Mäe Eerik Kaarendini, kellest sai minu olulisim allikas ja inspiratsioon jätkuvas töös.

Järgneva kümne aasta jooksul kaardistasin kõik Preediku Jüriska Jüri (1712-1775) ja Pällu Mardi (1683-1751) põlvnevad Käsmu perekonnad.

Need sugupuud, kuhu kuuluvad ka omavahel abiellunud perekonnad, on seni eksisteerinud eraldi otsitavas andmebaasis Internetis. Kahjuks ei ole enam piisavalt aega selle veebisaidi ajakohasena hoidmiseks ja seetõttu on see eemaldatud.

Selle asemel on Käsmu Meremuuseumile viidud 23 vanima Käsmu suguvõsa ja nende järglaste sugupuud, mida saab seal pdf-dokumentidena vaadata.

Samad sugupuud on nüüd saadaval ka siin minu enda veebisaidil.

Nende sugupuude jaoks on siin sellel veebisaidil otsitav dokument umbes 1600 isikunimega, mis näitab, millises sugupuus või -puudel isik esineb.

Pange tähele, et sugupuud näitavad ainult kõnealuse isiku järeltulijaid. Isikliku puutumatuse huvides ei näidata praegu elavaid sugulased. Siia ei kuulu ka kõnealuse isiku esivanemad.

Kui sa igatsed neid, siis küsi minult. Neid võib leida avaldamata materjalidest.

Minu allikaid sugupuude kohta on olnud palju. Eelkõige on suureks abiks olnud Eesti, Soome ja Rootsi kirikuraamatud.

Ja peale Eerik Kaarend olen abi saanud kirjalikust materjalist ja vestlustest paljude inimestega:
Gunilla Borgmark, Elina Einholm, Sean Flinn, Kersti Heinsoo, Mari-Anne Heljas, Denise Hellström, Endel Isop, Katrin Kimmel, Eneli Kristenbrun, Helen Ludlow, Kristel Luige, Mart Maandi, Heino Perkström, Liis Karin Pettersson, Gerli Randma, Beatrice Reinikainen, Sara Sbinati, Ain Seeblum, Olavi Sooman, Egon Tamm, John Andres Tamm, Eedo Tamme, Õlme Tiedemann, Eva Vabasalu, Tia Maria Vene, Elma Vilu, Lii Välkmann, Bill Wolson, ja mitmed teised.

Arvi Kaaman

Close Menu